Supermarket. Ilustrační foto
Foto: HN – Martin Svozílek
Nezdravých potravin se obává jen 12 procent Čechů. Cena zboží je stále faktorem, podle kterého se rozhodují při nákupech. A to přes rostoucí počet afér, které zaznamenávají nekvalitní a dokonce i zdraví nebezpečné jídlo v regálech obchodů. Ke změně nákupních zvyklostí donutili dotázané jen dočasně.

Domácnosti v Česku se nenechají zviklat aférami s nebezpečnými bakteriemi v jídle nebo posypovou solí z Polska v potravinách. Jak ukazuje průzkum, který si objednalo ministerstvo zemědělství a jehož závěry mají Hospodářské noviny k dispozici, lidé se po odeznění afér opět vracejí ke svým původním zvykům nakupovat především levné potraviny.

Na počátku roku například pobouřila české i polské spotřebitele aféra, při níž se ukázalo, že řada polských výrobců potravin zhruba pět let nakupovala do svých výrobků levnou sůl, která ale nebyla určena pro použití v potravinářství, ale pro průmysl.

Podvodníci, kteří se solí obchodovali jsou v Polsku trestně stíháni. České úřady ale byly přesto šokovány. A to nejen samotnou aférou, ale i jednáním polské strany, která nebyla ochotna předat seznam výrobků kořeněných potenciálně zdravotně závadnou solí, protože nechtěla poškodit zájmy "svých" firem.

 

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.