Jan Libich
Foto: HN – Matej Slávik
Zpovídá před kamerou guvernéry národních bank. Varuje před státním bankrotem, který prý může přijít již s příští generací. Ale také navrhuje změny fotbalových pravidel. Ekonom Jan Libich.

 

Jan Libich přijel do Prahy z Austrálie, aby v Česku zkoumal ekonomické důsledky stárnutí populace. Získal na to grant ve výši milionu korun od Nadačního fondu Karla Janečka.

„Vyhlídky bohužel nejsou optimistické, během jedné dvou generací hrozí krach veřejných financí,“ říká. „Řešení ale existují a já je chci politikům i veřejnosti představit a otevřít diskusi.“

Sedm let přednáší makroekonomii na univerzitě La Trobe v Melbourne a zavádí tam netradiční metody výuky, publikuje, sbírá mnohá ocenění.

A také se snaží Australanům vysvětlit, že ten opravdový fotbal se nehraje rukama. A že správné pivo má mít pěnu. 

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.