Nákup
Foto: Shutterstock
Před dvaceti lety jsme spotřebovávali třikrát více hovězího než dnes, dvakrát více vepřového sádla a jen polovinu dnešní spotřeby těstovin. Jíme dnes zdravěji? Částečně ano, ale ne ze svého rozhodnutí. Podle statistik dnes stejně jako před dvaceti lety o většině změn rozhodují ceny.

Dát si dneska v hospodě zavináče, nebo dokonce gothaj s cibulí? Před dvaceti lety to byl notoricky známý hospodský příkusek k pivu, dnes se tento měkký salám rozhodně nedá koupit všude. O kolik se za dvacet let od rozdělení Česko-Slovenska změnil přístup Čechů k tomu, co si kupují k jídlu?

Byla to léta velkých změn. Přesně před dvaceti lety byl slavnostně otevřen první McDonald u nás. Objevili jsme kouzlo rychle připravených těstovin a vyměnili za ně nedělní dopoledne strávená nad hrnci s gulášem nebo svíčkovou (abychom se k nim po dvaceti letech začali opět vracet). A začali jsme také jinak nakupovat.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.