Galerie Kunštát v Řetězové ulici vznikla v bývalém románském paláci.
Foto: HN – Ivana Jašminská
Do práce, z práce, na nákup, hospoda, budík, do práce, z práce. A teď si představte, že se čas zastaví a vy se rozhlédnete kolem sebe. Pražská informační služba takový patent na zpomalení dne má. Vydejte se s ní třeba na procházku románskou Prahou.

Okolo zastávky tramvaje v Praze-Libni se srocuje nenápadný hlouček lidí. V jeho středu se pohybuje paní, která jednou rukou kontroluje vstupenky a druhou rozdává aktuální program. Někteří účastníci jsou už "mazáci" a vyprávějí si o minulých výletech.

"Dnes to bude bojové, ničemu se nedivte. Za chvíli projdeme potichu, jakoby nic, kolem garáží, dírou v plotě."

A tak se stalo. Přes budovy Nemocnice Na Bulovce a kolem bývalé viniční vily Rokosky se opravdu s patřičným výkladem průvodkyně dostanete rozbitým plotem na libeňskou Bílou skálu.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.