Ortodoxní Židé při každoročním pochodu v Torontu (ilustr. snímek)
Foto: Shutterstock
Radka Svačinková je vystudovaná religionistka, náruživá cestovatelka a obdivovatelka jiných kultur. Nyní žije a pracuje v Torontu. Na stránky IHNED.cz píše o všem, co ji v Kanadě zaujme nebo nadchne.

Živím se tím, že jako personalistka hledám lidem práci. Někdy si vyslechnu mírně dramatické příběhy o tom, jak je složité práci získat v zemi, kde je člověk emigrant, případně že po ekonomické krizi společnosti nemají zájem najímat nové pracovníky. Často proto slýchávám od svých kolegů i klientů, že nezbývá než se modlit.

Když práci někomu najdu, neznamená to nutně, že mí klienti budou do práce chodit. Kromě častých klasických výmluv na nemoc či nenadálou smrt blízkých příbuzných totiž také často slýchávám, že se nemohli do práce dostavit z náboženských důvodů. A proto nabízím malý přehled mého osobního blízkého setkání třetího druhu.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.