Miss USA Charlotte Sheffield v roce 1957 nafotila v Praze serii fotografií se škodou 450 (později Felicia)
Foto: archiv
Víte, kolik stála škodovka ve třicátých letech a v jakém autě projel Karel Čapek rakouské a italské Alpy? Zastavte se ve zrekonstruovaném muzeu mladoboleslavské automobilky. Uvidíte tu 46 exponátů a dalších asi pět stovek doplňků ze 118 let staré historie firmy Škoda Auto.

Dáma z fotografie ve večerní róbě vypadá jako monacká nebo britská princezna. Kde se v roce 1957, v době tvrdého komunismu, vzala v Praze? Jde o Miss USA Charlotte Sheffield, která zde nafotila sérii fotografií s tehdejší novinkou, Škodou 450 (ta později dostala jméno Felicia).

O škodovku, před kterou pózovala mladá krasavice, pak byl po celém světě velký zájem. Výroba nestíhala. Dealeři přivezli na patnáct tisíc objednávek. Z Mladé Boleslavi ovšem za Atlantik vyexpedovali dohromady jen 408 felicií.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.