Snímání povrchu země z letadla pomocí laseru odhalilo síť silnic a kanálů, které dávají tušit podobu starobylého a rušného města, které organicky jako pavučina spojovalo chrámový komplex Angkor Wat.
Foto: Shutterstock
V roce 2012 australští vědci naložili potřebné vybavení do helikoptéry. Několik dní létali 800 metrů nad lesy provincie Siem Reap na severozápadě Kambodži. Pěší expedice posléze potvrdila to, co napovídaly snímky ze vzduchu: objevila ztracené město Mahendraparvata.

Snímání povrchu Země z letadla pomocí laseru odhalilo síť silnic a kanálů, které dávají tušit podobu starobylého a rušného města, které se rozprostíralo okolo chrámového komplexu Angkor Wat v Kambodži, zapsaného na Seznam UNESCO.

Objev představili vědci v pondělí 17. června v odborném časopise Proceedings of the National Academy of Sciences.

reklama

 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.