Čaj je pro Japonce volbou číslo jedna nejen k sushi.
Foto: Shutterstock
Řada Evropanů preferuje k sushi víno. Pro Japonce je ale volbou číslo jedna zelený čaj, ten pijí ostatně ke všemu. A co když má Japonec chuť na něco alkoholického? "Spíš než víno si objedná pivo," říká Marek Hora, ambasador japonské sushi asociace a šéfkuchař plzeňské restaurace ZEKE.

Dobré sushi není levné, a tak jej většina Evropanů ráda doprovodí dobrým vínem, vhodným pro slavnostnější příležitosti. Japoncům je ale spojení vína a sushi cizí. I když - proč ne? Záleží samozřejmě vždycky na chuti. Opravdu autentickou kombinací pro sushi je ale čaj. A také saké, nebo pivo. Ideálně to japonské.

Čaj

Téměř automatickou volbou je pro Japonce čaj. Ani tak nejde o to, že by k sushi nějak zvlášť pasoval. Čaj je prostě v Japonsku přítomen všude. Zvlášť ten nejrozšířenější, kterému se říká sencha.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.