Tajemnou auru odlehlého a svébytného ostrova zvýrazňuje na Sardinii množství velmi starých kamenných staveb kónického tvaru, tzv. nuraghů.
Foto: Shutterstock
Když pominou nesnesitelná letní parna a slunce se začne k obzoru sklánět o dost dřív, teprve tehdy nastává pro mnohé ten pravý čas pro dovolenou. V září a říjnu se vylidňují v létě přeplněné pláže a vedle rtuti v teploměru padají dolů i ceny. Vydejte se třeba na divoké pobřeží Sardinie.

Druhý největší ostrov Středomoří (necelých 24 000 km2) jako by nabízel dvojí tvář: luxusní letoviska na proslulém Smaragdovém pobřeží (Costa Smeralda) na severovýchodě se zdají být světelné roky vzdálená od nesnadno přístupného, tradičního a chudého vnitrozemí, kde se ještě před pár desítkami let praktikovala krevní msta.

Pobřeží má Sardinie (Sardegna) dlouhé, krásné a mnohotvárné a pobyt vás nemusí stát zrovna roční plat, jak se někdy z reklam touroperátorů může zdát. Na Smaragdové pobřeží, oblíbené mezi boháči a snoby všeho druhu, se dá jen nahlédnout, a víc času věnovat méně „profláklým“ destinacím.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.