Café Griensteidl
Foto: WienTourismus/Christian Stemper
Vídeňská kavárna je atrakcí pro turisty, Vídeňané ji využívají jako svůj druhý obývací pokoj, pro umělce a literáty je to životně důležitá instituce. Víme, do kterých podniků chodí osobnosti i kde vaří tu nejlepší kávu.

Kavárny v Rakousku a speciálně ve Vídni představují určitou specifickou „formu života“, napsal Hans Weigel v roce 1978. Ve Vídni je tato specifická instituce zastoupena v počtu 800 kaváren, a to se k nim nepočítají všechny další kombinace kaváren s bary a restauracemi a bistra, kde se káva pije vestoje.

Z uvedeného počtu lze přibližně 150 označit za klasické vídeňské kavárny, v nichž obsluha nosí stále černobílé oblečení a jejichž zařízení je jako vystřižené ze „starých, dobrých časů“: podlaha je dřevěná, stoly mramorové a u nich jednoduché kavárenské židle a plyšové lavice.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.