Louis Vuitton
Foto: Archiv HN, archiv agentur a Wikipedia
Od roku 1997 tvrdě pracoval na tom, aby se ze značky Louis Vuitton stal globální výrobce luxusního zboží. Návrhář Marc Jacobs za sebou nechává firmu, která minulý rok utržila sedm miliard eur.

Módní návrhář Marc Jacobs opouští po 16 letech místo kreativního ředitele značky Louis Vuitton. Oznámil to ve středu francouzský konglomerát LVMH, kterému značka Louis Vuitton patří. Podle zdrojů se chce Jacobs věnovat své vlastní značce.

Jacobs výrazně přispěl ke globálnímu růstu luxusní značky Louis Vuitton a vytvořil z ní jednu z nelukrativnějších značek na světě. V roce 2003 ve spolupráci s Takaši Murakamim vytvořil známou kolekci barevných kabelek s názvem Monogram Multicolore.

reklama

Tržby značky, známé hlavně díky luxusním kabelkám, loni činily více než sedm miliard eur (179,3 miliardy Kč) a na celkovém provozním zisku LVMH se značka podílela polovinou.

Jacobs patří mezi nejznámější jména v módním průmyslu. Podle agentury Reuters se teď hodlá věnovat rozvoji své vlastní módní značky a do několika let chce nabídnout její akcie na burze. Majoritu v módní značce Marc Jacobs vlastní LVMH.

Marc Jacobs v srpnu zahájil v USA prodej své vlastní kosmetické řady. Exkluzivním distributorem řady jsou obchody Sephora, které rovněž patří do skupiny LVMH.

LVMH zatím neuvedla jméno Jacobsova nástupce. Podle Reuters by jím mohl být Nicolas Ghesquire, který je oblíbencem módních redaktorů. Loni opustil firmu Balenciaga.