Vysoké hory, čisté moře, nekonečné pláže, i to je Abcházie
Foto: Tomáš Vlach
Jak se dá v Abcházii pobývat, vyzkoušeli reportéři ČT Tomáš Vlach a Šárka Kuchtová. Místní se podle nich snaží o turisty maximálně postarat a vydělat si tak na živobytí. "V okolí jsou čtyřtisícové kopce, jeskyně, malebná jezera," jmenují výhody.

Řekne-li se přímořské letovisko, většina evropských turistů si vybaví příjemné dovolené - letadla, hotely all inclusive, promenády podél pláží, luxusní restaurace, zábavní parky…

Mnozí Rusové, Poláci, ale také někteří Češi nicméně znají i trochu jiná letoviska, jako je Stará Gagra, Nový Afon či Picunda. Patřily do takzvané "sovětské riviéry" a jezdívaly se sem rekreovat dva miliony lidí ročně.

Pláže se táhnou mnoho kilometrů daleko, moře je tu čisté, klima ideální. Tato letoviska však leží na problematickém území Abcházie, gruzínské autonomní oblasti, která po válce v letech 1992-93 vyhlásila nezávislost, nicméně jako suverénní stát ji uznalo jen pár zemí.

Život je tu velmi tvrdý, jedním z mála zdrojů příjmů jsou turisté. A ti se sem v posledních letech podle všeho začínají vracet. Jak se dá v Abcházii rekreovat u moře, vyzkoušeli na vlastní kůži reportéři České televize Tomáš Vlach a Šárka Kuchtová.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.