Jízdu řidičům ztěžuje sníh i špatná viditelnost, ilustrační foto
Foto: HN – Jan Schejbal
Chystáte se v zimě s autem do ciziny? Společně s Michalem Zadákem, manažerem serveru Sauto.cz, jsme pro vás vybrali nejčastější destinace a k nim přidali několik základních informací týkajících se pravidel provozu.

Zatímco u nás zima teprve začíná, lyžařské velmoce už rozjíždějí sezonu. Pokud patříte k fanouškům lyžování a chystáte se například do Rakouska, nezapomínejte, že na tamních silnicích mohou platit úplně jiná pravidla, než je tomu u nás.

Věděli jste například, že na Slovensku nesmíte mít na skle připevněnou navigaci, nebo že pokuta v Rakousku za kteréhokoliv nepřipoutaného spolujezdce může dosáhnout až 72 eur?

Rakousko

Rakousko je na rozdíl od České republiky benevolentnější v otázce alkoholu za volantem. Podle místních předpisů může mít řidič (se zkušeností 2 roky a více) až 0,49 ‰ alkoholu v krvi. Určitě si ale dávejte pozor, abyste v automobilu byli všichni připoutáni, jinak vám hrozí pokuta až 72 euro.

 

Rychlost v obci

Rychlost na dálnici

Povinnost zimních pneumatik

Cena dálničních známek

Rakousko

50 km/h

130 km/h

Ano, od 1. listopadu

Na rok - 2161 Kč
Na 2 měsíce - 649 Kč
Na 10 dnů - 233 Kč

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.