Budova Muzea amerického lidového umění, která má být kvůli rozšíření Muzea moderního umění stržena.
Foto: Ozier Muhammad/The New York Times
Slavné newyorské Muzeum moderního umění (MoMA) bude až o třetinu větší než dosud. Zabere totiž místo současného sousedního Muzea lidového umění, které se zboří, přestože vzniklo teprve před třinácti lety.

Newyorské Muzeum moderního umění (MoMA) se v příštích letech výrazně rozšíří. Plán, který schválila dozorčí rada muzea, počítá s výstavbou dvou nových budov a dodatečnou plochou zhruba 3700 metrů čtverečních, uvedl v noci na čtvrtek ředitel instituce Glenn Lowry.

Renomované muzeum uprostřed Manhattanu se tak zvětší zhruba o třetinu své dosavadní plochy.

Kritici podle agentury DPA plánu vytýkají, že nové výstavbě bude muset ustoupit někdejší budova Muzea amerického lidového umění. Ta přitom byla dokončena teprve v roce 2001 a sklidila chválu za moderní architektonické pojetí.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.