Návrh laboratoře lesa pro český pavilon na EXPO 2015
Foto: ČVUT
Český pavilon na výstavě EXPO v Miláně budou v roce 2015 zdobit práce mladých českých studentů. Vytvořili interaktivní procházku lesem, který návštěvníkům postupně odkrývá svá tajemství.

Laboratoř ticha bude příští rok jedním z lákadel, které má přivést návštěvníky světové výstavy EXPO v Miláně do českého pavilonu. Futuristický multimediální systém, jenž má lidem navodit atmosféru českého lesa a s pomocí interaktivních hi-tech technologií před nimi odkrývat tajemství světa rostlin, připravili studenti pražské Fakulty architektury a Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického (ČVUT) společně s firmou FullCapacity.

„Jedná se o interaktivní systém vyjadřující základní téma výstavy, kterým je Energie pro planetu, potraviny pro život,“ říká Vladimír Soukenka z Fakulty architektury.

Koncept celého systému lze popsat takto: čím pomaleji jdete přírodou, tím větší tajemství vám odkrývá. 

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.