Návrh laboratoře lesa pro český pavilon na EXPO 2015
Foto: ČVUT
Český pavilon na výstavě EXPO v Miláně budou v roce 2015 zdobit práce mladých českých studentů. Vytvořili interaktivní procházku lesem, který návštěvníkům postupně odkrývá svá tajemství.

Laboratoř ticha bude příští rok jedním z lákadel, které má přivést návštěvníky světové výstavy EXPO v Miláně do českého pavilonu. Futuristický multimediální systém, jenž má lidem navodit atmosféru českého lesa a s pomocí interaktivních hi-tech technologií před nimi odkrývat tajemství světa rostlin, připravili studenti pražské Fakulty architektury a Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického (ČVUT) společně s firmou FullCapacity.

„Jedná se o interaktivní systém vyjadřující základní téma výstavy, kterým je Energie pro planetu, potraviny pro život,“ říká Vladimír Soukenka z Fakulty architektury.

Koncept celého systému lze popsat takto: čím pomaleji jdete přírodou, tím větší tajemství vám odkrývá. 

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.