Urban golf (ilustrační foto)
Foto: dawn.com
Ne každého golfistu baví jezdit za hrou na vzdálená hřiště a opakovat stále stejný úkol - trefit jamku. Jsou i takoví, kteří jen vyjdou z bytu a začnou odpalovat míčky rovnou z ulice. Říkají si urban golfisté a prý se vracejí ke kořenům tohoto sportu.

Vyjít před dům, na rohožku položit míček, uchopit hůl a rozehrát první jamku, jejíž konec leží kdesi mezi bloky domů. Až tak jednoduchý může být první odpal, když se hraje městská, lehce recesistická varianta golfu – urban golf.

S myšlenkou přesunout tradiční sport z pečlivě zastřižených hřišť na parkoviště, ulice nebo do městských parků přišel Brian Jerome Peterson ze Spojených států. Už několik let předtím se ptal sám sebe, proč se musí golf nutně hrát na trávě, když při výstavbě zanikne naprosto unikátní ekosystém.

Navíc udržení krásně zelených hřišť spotřebuje velké množství vody, obzvláště v Tusconu, odkud Peterson pochází. Nedokázal pochopit, proč se golf nehraje v lokálním, neupraveném prostředí, ať už v přírodě nebo ve městě.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.