17. listopad 1989
Foto: Karel Cudlín
Byli malí, nebo dokonce ještě ani nebyli, když se kolem jejich rodičů převalila euforie listopadu 1989. Pro Kristýnu Bokovou to bylo období plné dobrodružství, starší Alexandra Uhlová už nechtěla na demonstracích chybět a Jiří Dienstbier si musel nechat všechno vyprávět. Tak prostě vnímaly listopadové události před pětadvaceti lety děti některých tehdejších protagonistů.

Pro Kristýnu Lišku Bokovou – dceru někdejšího disidenta a šéfa první ochranky Václava Havla Johna Boka – byly listopadové a prosincové dny roku 1989 více než příjemné. Revoluční události té doby ji vtáhly do víru jinak než dospělé. Nebyl den, aby tehdy osmiletá Kristýna neměla kolem sebe kupu kamarádů.

"Moc si to nepamatuju, ale pro mne to bylo fajn období, protože se u nás scházelo hodně dětí. Všichni dospělí totiž chodili demonstrovat a děti nechávali u nás, takže jsem měla kolem sebe poměrně velkou partu a máma nás hlídala," vzpomíná dnes jedenatřicetiletá tanečnice a herečka. 

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.