Zelený čaj by se neměl zalévat vroucí vodou. Ilustrační foto
Foto: pinetribe.com
Spotřebitelský časopis nechal pro své lednové vydání otestovat 17 porcovaných zelených čajů. Dva z nich se podle výsledku laboratoře vůbec neměly dostat na pulty prodejen. Důvodem je vysoký obsah pesticidů.

Jed vhodný k hubení hmyzu při ochraně rostlin ve dvojnásobném množství, než povolují unijní předpisy, objevila laboratoř u dvou ze 17 porcovaných zelených čajů, jejichž kvalitu si nechal zjistit spotřebitelský časopis dTest. Nejlepších výsledků dosáhl Zelený čaj porcovaný Naše bio z Billy, který kromě příjemné chutě a vůně neobsahoval žádné pozůstatky po pesticidech.

"Výrobky Tesco Green Tea a Dukát Zelený čaj tradiční obsahovaly tolik insekticidu acetamprid, že se vůbec neměly objevit v obchodní síti," poznamenal vedoucí redakce Daniel Pavlis. V obou čajích se navíc našlo ještě dalších 11, respektive 13 pozůstatků pesticidů.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.