Vizualizace nového terminálu Mezinárodního letiště Ta-sing.
Foto: Zaha Hadid Architects / Methanoia
Až 45 milionů cestujících ročně bude schopný odbavit nový terminál letiště v čínském Ta-singu. Dopravní budova nedaleko Pekingu se tak stane vůbec největší svého druhu na světě. Projekt terminálu představila specializovaná projekční společnost ADPI spolu s architektkou Zahou Hadidovou.

Společnost ADPI specializující se na výstavbu letišť představila ve spolupráci s architektkou Zahou Hadidovou návrh na největší letištní terminál na světě. Obří budova hvězdicového půdorysu má vyrůst v Číně nedaleko Pekingu a se svou roční kapacitou 45 milionů cestujících by měla předstihnout i dosud největší Terminál 3 v Dubaji.

Podle nynějších plánů začne hala vyrůstat v roce 2016 asi 50 kilometrů na jih od centra Pekingu, kde se má stát součástí nově budovaného Mezinárodního letiště Ta-sing. To se má přitom do roku 2025 stát s kapacitou 120 milionů cestujících ročně vůbec největším na světě. Přebere tak i roli přetíženého hlavního pekingského letiště, jež od roku 2008 stojí na opačném konci čínské metropole.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.