Pohoří Ahagar v alžírské části Sahary
Foto: Shutterstock
Afrika je nesmírně rozmanitý kontinent. Návštěvníkům z bohaté Evropy nabízí skutečnou exotiku a často i pořádný adrenalin. Zážitky však stojí za to. V novém seriálu o Africe přineseme malý výběr toho nejlepšího: od úžasných horských výstupů přes národní parky se stády velkých zvířat až po setkání s tamními etniky. Ve 2. díle se podíváme do tamních pouští.

Erg Chebbi

Organizovaný zájezd: od 16 000 Kč, pořádá mnoho cestovních kanceláří.
Na vlastní pěst: letecky do Marrákeše (lze i kombinací nízkonákladových společností) a pak pronajatým autem. Do Merzougy se sice lze dostat i veřejnou dopravou, ale spoje jsou řídké.

Pohoří Vysoký Atlas, tvořící páteř Maroka, dělí zemi na dvě zcela odlišné části. Na území jižně od Atlasu už jen zřídka dosáhnou srážky přicházející od Atlantiku, a oblast je proto velmi suchá. Západní oblast Sahary tak dosahuje prakticky až k úpatí hor. Tato část Maroka je sice řídce osídlená, ale základní infrastrukturu tu najdete a máte šanci spatřit na vlastní oči ergy – obrovské hory písku, v bezpečném a relativně komfortním prostředí.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.