"Zábavné knihy moc nečtu," říká Daniela Drtinová.
Foto: HN - Jan Schejbal
Moderátorka Daniela Drtinová má ráda knihy Johna Irvinga, ale v letadle by si sedla vedle Umberta Eca. V dětství měla ráda Z pohádky do pohádky Elišky Krásnohorské, její dceru Natalii ale vůbec nebavily. Při obědě s Raymondem Moodym se amerického vědce a spisovatele zeptala na zrcadlo, kterým údajně přivolává duchy zemřelých v rámci terapie pacientů.

Jaké knížky máte právě teď na nočním stolku?

Nebe a peklo od Emanuela Swedenborga. Řehoře z Tours O boji králů a údělu spravedlivých. A Tóru ve světle kabaly od Josefa Blahy. Emanuel Swedenborg byl švédský vědec, teolog a mystik 17. století, jeho kniha o rovnováze nebe a pekla je ojedinělá. Jako vědec disponoval kritickým myšlením, a přece byl schopen ponořit se do neviditelného světa a popsat jej.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.