S příchodem nového trenéra z Rakouska se vše změnilo k lepšímu, a to výrazně.
Foto: Reuters
Zazářil jako juniorský mistr světa ve skocích na lyžích, mezi dospělými se pak však dlouho trápil. Nyní zažívá velkolepý návrat až na samotný vrchol. „Mým největším přáním je zisk některé z medailí na olympijských hrách,“ říká Roman Koudelka.

Roman Koudelka se stal v roce 2007 juniorským mistrem světa a čekalo se, že i v dalších letech bude na lyžích skákat pro medaile. Stal se však pravý opak. Od listopadu loňského roku ale opět exceluje. V osmi závodech SP si to namířil na stupně vítězů, a ve čtyřech z nich dokonce až na nejvyšší stupínek. Průběžným třetím místem v této vrcholné soutěži se zařadil do elitní skokanské společnosti, což potvrdil koncem února čtvrtým místem na středním můstku a osmou příčkou na velkém můstku i na mistrovství světa ve švédském Falunu.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.