"Nebála bych se na nejdelší cestu vydat s mou českou kamarádkou Edou Kriseovou," říká polská režisérka Agnieszka Hollandová.
Foto: ISIFA - Anna Šolcová
Režisérka Agnieszka Hollandová v dětství několikrát četla Tajnou zahradu. Nakonec ji zfilmovala. Má ráda Michela Houellebecqa. Pod cynismem v jeho románech se podle ní skrývá skutečné zoufalství. Napsání svého životopisu by nikomu kromě sebe nesvěřila.

Jaké knížky máte právě teď na nočním stolku?

Zrovna čtu poslední román Michela Houellebecqa Soumission. Je to pesimistické, existenciální a ironické – jak to bývává u tohoto autora. Political fiction o blízké budoucnosti, kdy volby ve Francii vyhrává islamista a mění zemi v islámský stát. Mám Houellebecqa ráda, pod cynismem se v jeho románech skrývá skutečné zoufalství.

EGO02 knihy Helleubecq Sumission
reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.