Sloni z Trnkovy knížky Zahrada provádějí na plzeňské výstavě nejrůznější lotroviny. Vnuk a syn posunuli dílo Jiřího Trnky do další dimenze.
Foto: Martin Svozílek a archiv rodiny Trnkových
Matyáš Trnka poslední měsíce a týdny žil jen výstavou, která má připomenout 103. narozeniny jeho dědy. Jeho otec Jan Trnka - jako poslední Trnkovo dítě - v Zahradě doslova vyrůstal. "S tátou jsme si na začátku řekli, že neděláme repliku, ale vytváříme další dimenzi, tedy Zahradu 2," říká Matyáš.

Trnkovy knížky jsem si v dětství moc neprohlížel, jeho obrázky mě děsily. To říká Matyáš Trnka. Nikdy nepoužije slovo děda, když o Jiřím Trnkovi mluví, ale pak s úsměvem připouští, že talent po něm přece jen zdědil. Stejně jako jeho otec Jan, tety Klára, Zuzana a Helena, strýc Jiří, sestřenice Tereza...

Klan Trnkových, mohu-li je tak nazvat, má daleko do klasické české rodiny, každopádně je zajímavý a výjimečný. Zcela výjimečně se také Trnkovi sešli na konci února při plzeňské vernisáži výstavy Zahrada 2.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.