Karel, známý spíš pod přezdívkou Fatty Pillow
Foto: HN - Jiří Koťátko
Strávit dlouhé hodiny hraním počítačových her? To je dnes už nuda. Jsou ale lidé, kteří přitom na sebe sypou křupky, nechají se sledovat kamerou a vydělají desetitisíce. Vítejte ve světě, jenž kombinuje počítačové hry s showbyznysem. Vítejte ve světě twitcherů.

Třebíč není první místo, které by vás napadlo na dovolenou. Ano, je tu hezká židovská čtvrť, klášterní pivovar a pár dalších lokálních atrakcí. Ale to je tak všechno. Brzy odpoledne v lokále na okraji města popíjí pár štamgastů pivo a servírka se ze všech sil snaží nenudit. Prostě věci tu jedou svým standardním tempem. A je zjevné, že ten mladý muž sedící proti mně na tohle tempo není úplně stavěný.

Mluví rychle a překotně, ale i přes jeho nepopiratelnou nadváhu z něj srší energie. Mluví bez přestávky, živě gestikuluje. Dva stříbrné řetězy na krku doplněné plastovým modelem jakési sladkosti ukazují, že má smysl pro humor. Ale především má smysl pro show. Jmenuje se Karel a během dvou měsíců se stal pod přezdívkou Fatty Pillow hrdinou komunity tzv. twitcherů, tedy lidí, kteří živě přenášejí to, jak hrají nějakou počítačovou hru.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.