"Vždy jsem byl toho názoru, že méně je více," říká k vlastnímu stylu Václav Dejčmar.
Foto: HN - Lukáš Bíba
Jako investor miluje rozmanitost. Podporuje start-upy, šéfuje přední české modelingové agentuře a spoluvlastní Centrum současného umění DOX. "V Praze je nuda. Styl totiž není jen o módě, ale také o myšlenkách, kreativitě, silných názorech a odhodlanosti se za ně postavit," myslí si Václav Dejčmar. "Jsou situace, kdy je vhodné oblečení nutností. Třeba když přebíráte vyznamenání na Pražském hradě nebo když jdete hrát hokej," říká.

Václav Dejčmar je ekonom, filantrop a renesanční člověk. Je druhým největším akcionářem společnosti RSJ, jež na světových burzách vysokofrekvenčně a v obrovských objemech obchoduje s deriváty. Jako investor miluje rozmanitost. Podporuje start-upy, šéfuje přední české modelingové agentuře Czechoslovak Models a spoluvlastní pražské Centrum současného umění DOX.

V posledních letech se jeho jméno čím dál častěji skloňuje v souvislosti s českou módou. Coby pořadatel Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu se dnes totiž učí být na přehlídkových molech stejně doma jako na světových burzách. A to má jeden prostý důvod: „V Praze je nuda. Styl totiž není jen o módě, ale také o myšlenkách, kreativitě, silných názorech a odhodlanosti se za ně postavit. Nakonec je i na tom, jaký vztah máme jako společnost k oblečení, zřejmé, že nám stále ještě záleží víc na jídle, pivku a televizních seriálech než na čemkoliv jiném,“ je Dejčmar přesvědčen.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.