Adam Plachetka je ve Vídeňské státní opeře v angažmá na určitou část sezony.
Foto: Alexander Dobrovodský
"Už mám ve světě trochu jméno, ale minimálně pět let ještě budu muset svůj čas využívat tak, abych z něj dostal maximum," říká basbarytonista Adam Plachetka. Ten posledních pět let strávil ve Vídeňské státní opeře, kde už je ale dnes v angažmá jen na část sezony. Díky tomu může Plachetka uzavírat i jiné smlouvy - nedávno například debutoval v Metropolitní opeře.

Pět posledních let strávil na prknech Vídeňské státní opery. Byla to dřina, jakou dosud nezažil. To Adam Plachetka přiznává. Z eléva, který si musel zvyknout být "připraven ke všemu", vyrostl sebevědomý sólista, který má naplánovanou práci na tři roky dopředu – a to po celém světě.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.