Pohled do současné výstavy: malby spotřebičů, sedací souprava z vietnamských tašek, zvířecí hračka.
Foto: Dvorak Sec Contemporary
V pražské galerii Dvorak Sec vystavuje mladá výtvarnice Vendula Chalánková. K vidění zde dává vyšívané esemesky, gauč z vietnamských tašek či malované spotřebiče. Výstava se jmenuje Láska versus mamon.

Malá Vendulka Chalánková v kostkovaném kabátku se na fotografiích zaraženě dívá do útrob právě vyvrženého vepře, visícího na hácích. Kolem se rojí natěšení chlapi, jak to při vesnické zabijačce bývá. O nějakých třicet let později, v roce 2015, už jako všestranná umělkyně namaluje Vendula Chalánková sérii obrazů nazvaných Abstrakce. Na plátnech o rozměrech 145 × 145 centimetrů je kabanos s hořčicí, tlačenka s cibulí, krajíc chleba se salámem… Autorka se netají tím, že se pod vlivem dětského zážitku stala vegetariánkou. Cyklus fotografií Zabijačka i obrazy jídla jako abstrakce jsou k vidění na její velké pražské výstavě, která právě probíhá v galerii Dvorak Sec Contemporary.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.