"Stopovat se dalo všude, jen ne v Černé Hoře, tam to byla neskutečná bída," říká loňský účastník závodu LowCost Race Jakub Ambrozek (ilustr. foto).
Foto: Shutterstock
LowCost Race je závod dvou- až tříčlenných týmů po Evropě, jehož cílem je projet za dvanáct dní co nejvíce míst za co nejméně peněz. Maximální útrata na člověka je 2500 korun, a tak hlavním dopravním prostředkem bývá stopování a přespává se ve stanu. Během závodu si ovšem účastníci můžou vydělat třeba představeními na ulici nebo si jídlo odpracovat. Přihlásit se může každý.

Organizátora a hlavu LowCost Race Milana Škodu (23) inspiroval loňský závod univerzitních týmů z celého světa Can You Make It, který pořádal výrobce energetických nápojů Red Bull.

"Soutěž mi přišla úžasná – až na několik detailů. Za prvé, mohly se účastnit jenom dva týmy z Česka. Kvůli tomu jsem se do soutěže sám i přes slušné úsilí nedostal. Za druhé, veškerá činnost v soutěži byla propagací značky, což mi také nesedělo. A nakonec rád dělám věci podle sebe, takže jsem překopal i zbytek pravidel a rázem to už nebylo Can You Make It. V tu chvíli se zrodil LowCost Race," vysvětluje mladý podnikatel z Pardubic.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.