Igor Fait sbírá umění 20. let i současnosti. Své místo má také v Münzově vile.
Foto: KIVA, David Židlický
Nepotkáte ho v "šalině", ale když má namířeno do kanceláře, jako správného Brňáka ho uslyšíte říct, že jede do "hokny". Investor Igor Fait miluje Brno a nikdy ho nevyměnil za Ženevu nebo Londýn. Dokázal se nadchnout pro místní funkcionalismus a investoval tu spoustu soukromých peněz do bolestivých oprav několika objektů.

Před oprýskanou, zašedlou vilou v rezidenční čtvrti Brno-Pisárky stojí podobně chátrající felicie. Bývalá vila rodiny Wittalových, funkcionalistická památka obývaná několika městskými nájemníky, zatím pomalu pustne. O pět budov dál v Hroznové ulici parkuje supersport McLaren P1. Stojí před opečovávanou rezidencí, která původně patřila bankéři Münzovi a za socialismu taky utrpěla své. Dnes z ní Igor Fait vytvořil druhou vilu Tugendhat.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.