"Chtěla bych ženy inspirovat k tomu, aby byly odvážnější a nebály se občas sáhnout i po extravagantnějších kouscích v jejich šatníku," říká blogerka Ina T.
Foto: Matej Slávik, produkce Symona Půhonná
"Ve skříni mám kombinaci sekáčů, klasických řetězců, českých návrhářů a luxusnějších značek jako Prada, pro kterou mám skutečně velkou slabost," říká blogerka Ina T. Jako jediná tuzemská blogerka úzce spolupracuje s ateliérem designu oděvu a obuvi Liběny Rochové na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Svým stylem se snaží posunovat hranice společenské tolerance vůči módě.

Móda vzniká již od vynálezu jehly v napětí mezi lidskou touhou po sounáležitosti na jedné straně a potřebou odlišovat se na straně druhé, tak to alespoň tvrdil německý filozof Georg Simmel. Právě výše popsaný rozpor prý představuje hnací pružinu moderní společnosti. Není pochyb o tom, který z těchto dvou antagonistických pólů si pro svou hřebenovou túru českou módní krajinou vybrala Ina T. Díky svému extravagantnímu zevnějšku si mladá blogerka během jarního Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu v médiích vysloužila přezdívku Lady Gaga českého módního světa.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.