Umělkyně Kris Lemsalu vtělená do obří želvy na veletrhu Frieze.
Foto: Twitter.com - Frieze
Performerka Kris Lemsalu na sebe letos upozornila performance na veletrhu Frieze v New Yorku. Tam ležela celé hodiny bez hnutí zavřená v krunýři, z něhož trčely jen nohy, ruce a rudoplavé vlasy. Nyní Lemsalu vystavuje v pražské Galerii Ferdinanda Baumanna.

Kris Lemsalu je žena, o které se mluví. Její jméno rozhodně stojí za zapamatování. Na jednom z největších veletrhů současného umění, na Frieze v New Yorku, vyvolala letos v květnu pozdvižení podivná performance. Na vodní posteli tam ležel obrovský keramický želví krunýř. Do čtyř stran z něj trčely nahé, dokonale formované dívčí nohy a jemné ruce se štíhlými prsty a rudými nehty. Z místa, odkud se obvykle vysouvá šupinatý želví krk, tryskaly prameny dlouhých rudoplavých vlasů. Žádná tvář.

Byla to Kris Lemsalu. Tělo se severskou, zářivě bílou pletí spočívalo na břiše uprostřed veletržního rozruchu nekonečné hodiny bez pohnutí.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.