Andrej Gjurič má plný šuplík dalších pohádkových příběhů, momentálně ale píše kroniku vlastní rodiny. To je koneckonců také neuvěřitelný příběh. Ovšem skutečný.
Foto: Jan Černý z knihy Kam běží modrá liška
"Příběhy jsou v malostranských domech uloženy jako geologické vrstvy v zemi. Já je jen odkrýval," říká Andrej Gjurič. Jeho knížka Kam běží modrá liška okouzluje už třetí generaci dětí. Gjurič v současnosti pracuje na kronice vlastní rodiny. Jeho otec vytvořil za války proslulý Balkánský tunel, tetu Růženu Vackovou komunisté poslali v církevním monstrprocesu na 22 let do vězení.

"Kam běží modrá liška? Na Kampu a v hubě nese zelenou ratolest. Je to znamení na domě hned zkraje kampského plácku. Kdo si všiml, ten rozumí, a kdo ne, bude se tam muset podívat." Tak začíná Rudolf Hrušínský se svou charakteristickou dikcí vyprávět příběh vodnické partičky ze staré Prahy, která pátrá po největším vltavském kaprovi.

Hlavní postavy, vodníky, aby se to nepletlo, přitom na desku pro Supraphon namluvila v roce 1983 další herecká esa − Martin Růžek, Miloš Kopecký, Miloš Nedbal, Miroslav Moravec a Boris Rösner…

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.