Největší halloweenské party s názvem Bloody Sexy Halloween se každoročně v Praze účastní kolem 3000 návštěvníků. Letošní party se bude konat ve Foru Karlín.
Foto: Petr Klapper
Je konec října, čas, kdy vzpomínáme na zemřelé. V poslední době však poklidné Dušičky vytěsňuje bláznivý Halloween. Zatím hlavně u mladší generace a v barech. Je to skvělý byznys.

Jako jedna z nejateističtějších zemí světa se k tématu posmrtného života stavíme odměřeně. Zároveň ubývá pohřebních obřadů i věnců na hrobech, snad jen s výjimkou svátku zesnulých neboli Dušiček, které připadají na 2. listopadu. I ty však v poslední době vytěsňuje, alespoň u mladší generace, jejich zábavnější alternativa − Halloween. Češi mu přicházejí na chuť stále více.

Halloween je anglosaský svátek s keltskou tradicí, který se slavil dříve především v Irsku (do Ameriky se dostal koncem 19. století) vždy 31. října, v předvečer křesťanského svátku Všech svatých. Staří Keltové věřili, že právě během této noci se vracejí duše zemřelých, aby své příbuzné požádaly o pomoc dostat se do země mrtvých. Lidé se tak převlékali do starých hadrů a pomalovávali si obličeje, aby se uchránili před zlými duchy. Těm dobrým naopak svítili na cestu světlem ve vydlabaných dýních.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.