Gajendra, Ágra, 12 let
Foto: V. Sojka, Z. Patzelt
Zubair, Ramesh Singh, Gajendra a Ashok žijí v indické metropoli. Sedm set korun je pro jednoho měsíční příjem, pro jiného denní chleba. Každému se prý v ulicích druhého největšího města žije tak, jak si zaslouží.

Zubair, Ágra, 19 let

Má plat osm tisíc rupií (cca tři tisíce korun). Za pět let může vydělat až 20 tisíc rupií měsíčně a za patnáct let, až se stane mistrem, se jeho plat zvýší na 30 tisíc rupií. Chodil do základní školy, anglicky nemluví. Stejně jako jeho otec, dědeček i pradědeček bude Zubair uměleckým "řezbářem", který vykládá mramor drahými kameny. Už dva roky pracuje v prestižní dílně v centru Ágry. "Otec mi určil práci, otec s matkou mi také vyberou manželku. Doufám, že budu vydělávat, že budeme mít děti a budeme se mít dobře," nepochybuje o budoucnosti.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.