Prokop Bartoníček má za sebou řadu projektů. Například Phosphor 360 ver. B.
Foto: prokopbartonicek.com
Po letité spolupráci připravili bývalí spolužáci Prokop Bartoníček a Benjamin Maus svoji první společnou výstavu Ignorance. Reagují na současné trendy masové výroby. Výstava bude k vidění od 9. do 20. prosince v prostorách Ex Post v pražské Příčné ulici.

Po letité spolupráci, vzájemném vlivu i společných studiích připravují umělci Prokop Bartoníček a Benjamin Maus svoji první společnou výstavu. Expozici s názvem Ignorance bude dominovat komplexní mechanismus velkých rozměrů. Robotizované dílo doplní samostatné výstupy obou autorů. Výstavu obohatí doprovodný program v podobě diskusí a komentovaných prohlídek.

"Návštěvníky čeká například mohutný stroj, který sám rozliší kolem 10 tisíc kamínků a všechny je samostatně přeskládá dle jejich barev a struktur do přecházející plochy," prozradil jeden z autorů Prokop Bartoníček.

reklama

Ignorance reaguje na současné trendy masové výroby - rychlost, efektivita, nízká cena. Tyto zdánlivé výhody mají však vliv na ekologii, ale i kulturu. Autoři výstavy chtějí upozornit, že se vytrácí znalosti, zapomínají se původní výrobní postupy a řemeslo. Kvůli honbě za nízkou výrobní cenou mizí schopnost manuálně pracovat a vytvářet kvalitní hodnoty. "Tyto tendence mají svůj zásadní podíl na míře ,ignorantství‘ a nezájmu jednotlivců o své okolí a jeho rozvoj," uvádí autoři. Projekt vzniká za podpory Česko-německého fondu budoucnosti a výstava bude k vidění od 9. do 20. prosince v prostorách Ex Post v pražské Příčné ulici.