Ilustrační foto.
Foto: foter.com/Lisa Widerberg
Štěstí je spojením pozitivních emocí a životní spokojenosti. Díky magnetické rezonanci se vědcům podařilo určit, ve které části mozku štěstí probíhá. Může za to precuneus, který je při pocitech štěstí zvětšený a ovlivňuje sebevnímání.

Štěstí hledá snad každý celý život. Někdy ho má, jindy mu schází. Vědci ale dokázali díky magnetické rezonanci přesně určit, ve které části mozku se štěstí tvoří. A máme ji všichni.

Výzkumníci z univerzity Kjóto zkoumali nervové struktury a jejich souvislost s pocitem štěstí. Odhalení, že za stavem štěstí stojí pozitivní emoce a životní spokojenost, jistě není nijak přelomové. Zajímavější ale je, že vědci pod vedením Watara Sato, zjistili, že pokud se tyto dvě emoce spojí v mozkové části zvané precuneus, člověk je šťastný. Zprávu přinesl deník The Independent.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.