Mladá umělkyně ve své oblíbené kavárně La Boh?me Café
Foto: Matej Slávik, Ieva Ozola
Každý den jedna skica, už pět měsíců. Lotyšská ilustrátorka Ieva Ozola kreslí stavby, kavárny, mořské pobřeží. Teď se usadila v Česku a vydává první knihu.

Možná jste ji v Praze už zahlédli. Plavovlásku s blokem, černým perem a příručními vodovkami. Když ji během dne něco zaujme, zastaví se a zkrátka to namaluje. A aby to nebylo tak staromódní, obrázek vyfotí na iPhone a vyvěsí na Instagram.

"Je to pro mě takový instantní okamžik. Půlhodina, kterou můžu v hektickém dni strávit jen sama se sebou. A okamžitě se o ni podělit," říká Ieva Ozola a zapadne ještě hlouběji do pohodlného béžového ušáku ve vinohradské kavárně La Bohème Café. Mimochodem, i tu zpodobnila na jedné ze svých skic.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.