Ilustrační foto.
Foto: Shutterstock
V historickém City of London vznikne 310 metrů vysoká budova. Dílo architektů z Eric Parry Architects se bude jmenovat 1 Undershaft. Dosavadní nejvyšší budovou Londýna a Evropské Unie zůstane the Shard.

Plán nové dominanty Londýna je odhalen. Bude se jmenovat 1 Undershaft a dosáhne výšky 309,6 metrů, informoval zpravodajský server CNN.

Mrakodrap, vychází z dílny Eric Parry Architects. Vyroste v historickém centru Londýna a kromě kanceláří zde bude i restaurace a rozhledna otevřená pro veřejnost.

"1 Undershaft představuje to nejlepší z britské architektury a má vynikající polohu v centru Londýna," říká 63letý architekt Eric Parry. "Bude to budova, pro kterou je veřejnost na prvním místě. V suterénu bude náměstí a s galerií na vrcholu," dodává Parry. V 73 podlažní budově bude po výstavbě zaměstnáno až 10 tisíc lidí.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.