Robert Šíma prodá ročně desetitisíce vánočních stromků.
Foto: Honza Mudra
Tradice milujeme - stromky, besídky, firemní večírky, ohňostroje... slavnostní výzdobu. Navštívili jsme podnikatele, jejichž společnosti teď profitují především z vánočních zakázek. Jak vnímají svátky prodejci vánočních stromků, floristé či provozovatelé zábavních agentur?

Král vánočních stromečků

Na rozlehlém prostranství na kraji obce Psáry západně od Prahy je v prosinci rušno. Každou chvíli sem přijíždí kamion z Vysočiny naložený vzrostlými jehličnany, pečlivě obalenými plastovou sítí. Seběhne se k němu skupina chlapíků v pracovním oblečení, stromky přeskládají do dalších vozů, které je dovezou už přímo na prodejní místa. Z provizorní kanceláře zřízené ve stavební buňce na vše dohlíží Robert Šíma, jeden z jednatelů firmy Abies Vysočina, která se byznysu s vánočními stromky věnuje už osmnáct let.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.