Evangelium podle Petra
Foto: Dan Ubl

Když začaly na Jeruzalém padat rakety, byla Panna Marie v devátém měsíci těhotenství. Její manžel Josef chtěl zůstat, ale Marie trvala na tom, že nebude rodit do výbuchů, a proto se vydali směrem na jihozápad, kde měl být klid. Silnice 60 byla úplně ucpaná vojenskými kolonami a uprchlíky, takže museli pěšky. Po dvou hodinách došli k Betlému, ale v cestě do města bránila vysoká betonová zeď pokrytá ostnatým drátem. Za zdí už začínalo území Palestiny. Šli dál podél zdi, až narazili na nehlídaný chlév vedle nějakého kibucu. Blížila se noc a Marie začala cítit stahy, takže si lehla na seno ke kravám a odmítla jít dál. Právě když s Josefovou pomocí porodila, těsně vedle chléva vybuchla bomba, ale dobytek posloužil jako živý štít, a tak přežili. Novorozený syn se poprvé nadechl vzduchu plného kouře a bučení umírajících krav a hned začal řvát.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.