Vzkříšení trvá fosilní rostlině přibližně 24 hodin - Ilustrační foto.
Foto: foter.com/ NDJ Mom
Fosilní rostliny jsou schopné přežít několik tisíc let téměř bez vody. Vědkyně Jill Farrantová v nich vidí velkou naději zejména pro africký kontinent. Ruští vědci dokonce uvažují nad vzkříšením mamutů.

Molekulární fyzioložka z jihoafrického Kapského Města vidí skrytý potenciál ve fosilních rostlinách a jejich vzkříšení, uvedl zpravodajský server BBC.

Jill Farrantová již ve svém dětství narazila na velmi zvláštní druh rostlin. Vypadaly mrtvé, ale při kontaktu s vodou se znovu probudily k životu. Tenkrát jí ale nikdo nevěřil. Dnes se ví, že existují některé druhy rostlin, které mohou ve stagnujícím stavu přežít měsíce i roky. "Vzkříšení" jim pak trvá přibližně 24 hodin.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.