"Putinův" parfém vyjde dráž než Dior či Dolce & Gabbana
Foto: reprofoto
V poslední době je o zboží spojené se jménem ruského prezidenta velký zájem, popularitě pomohly nálety v Sýrii. Černou lahvičku nového parfému zdobí Putinův profil, ale název už na prezidenta odkazuje nepřímo. Nabídka je omezená, "Putinův" parfém bude v prodeji jen dva týdny.

V luxusním moskevském obchodním domu GUM, přímo naproti Kremlu, je v prodeji nový parfém, o kterém jeho běloruský tvůrce Vladislav Rekunov tvrdí, že ho inspiroval ruský prezident Vladimir Putin. Nová pánská vůně nese název, který sice nezní moc rusky, ale i tak má prý být hned jasné, o koho jde: Leader's Number One.

Černá lahvička ozdobená Putinovým profilem se podle moskevského tisku prodává za 6500 rublů (asi 2200 korun), což je výrazně víc, než kolik stojí například výrobky věhlasných značek Dior či Dolce & Gabbana.

reklama

V "přitažlivé a přirozené vůni", jak charakterizuje své dílo Rekunov, lze podle recenzentů rozeznat tóny citrusů, bergamotu, černého rybízu či jedlových šišek. Někteří prodavači si nicméně stěžují, že parfém voní "docela lacině". Podle televize Rossija 24 jde o omezenou nabídku: lahvičky s Putinovou vůní prý budou k mání jen do 20. ledna.

Parfém doplnil sortiment výrobků opírajících se o popularitu ruského vůdce, který se významně rozšířil po připojení Krymu k Rusku a po zapojení ruských letounů do válčení v Sýrii. Ještě před Novým rokem zákazníci rozebrali celý náklad kalendáře s Putinovými citáty a fotografiemi, předtím byl enormní zájem o kolekce triček s portrétem ruského prezidenta.

Před pár lety vyvolala pozdvižení v obchodech "Putinova tráva", nešlo ale o nic jiného než o semínka trávy prodávaná v balíčcích s vyobrazením populárního politika, který Rusku "zařídil" mistrovství světa ve fotbale. V minulosti už spojení s Putinem pomáhalo prodávat i vodku.

Chceš vonět jako Putin? Rusové zkouší parfém inspirovaný prezidentem