Dobrovolníci pocházejí z různých zemí a často se z nich stanou přátelé na celý život.
Foto: osobní archivy
Někteří lidé touží po vile, silném vozu, značkovém oblečení a dovolené na Maledivách. Existuje však stále početnější skupina třicátníků, jejichž sny jsou podstatně méně materiální. Místo rekreace jedou třeba někam dělat dobrovolníky - a ještě za to zaplatí.

Veronika Andrisani se v létě rozhodla, že udělá velký krok. Dala výpověď v práci a vystoupila, alespoň na čas, z korporátního kolotoče. Nevěděla přesně, jak se svým volnem naloží, ale věděla, že to léto chce využít k něčemu velkému. K něčemu, o čem už léta snila. "A také jsem hodlala načerpat nové síly, než nastoupím do jiné práce," říká dvaatřicetiletá žena. Když jeden večer brouzdala na internetu, našla stránky zprostředkovávající dobrovolnickou turistiku neboli způsob cestování, při němž je člověk zároveň někomu prospěšný.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.