Co s psacím strojem? Rozebrat, otočit, napsat román? Hlavně nespěchat a spolupracovat.
Foto: HN – Martin Svozílek
Je nás pět a máme za úkol dostat se co nejrychleji, maximálně za 60 minut, ze zavřeného sklepa. Hrajeme únikovou hru a právě si lámeme hlavu nad tím, jak souvisí písmena v tabulce s jedním číslem na zdi. Marně, už skoro 20 minut. Je to první kritický bod, ale baví nás to. Při téhle hře se totiž dozvíme i leccos zajímavého o sobě.

Co sakra ta trojka?" ptá se už trochu naštvaně kamarádka, říkejme jí třeba Nesmlouvavá. "Zkoušeli jste to vynásobit?" nechce se vzdát. "Jo, hned na začátku," odpoví Pohotová. Chtěla bych mít její jistotu. Pomalu sama ztrácím přehled o tom, co všechno jsme už s jednou trojkou a pár písmeny dělaly. Další spoluhráčka − Ne­únavná − se rozhodla pro jinou strategii. Šifry si nevšímá, zato usilovně pátrá v šuplících psacího stolu s nadějí, že tam najde nějakou další nápovědu.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.