Automobilový závodník a sportovní střelec Násir al-Attíja
Foto: BMW a Red Bull, ČTK
Katarský šejk Násir al-Attíja loni vyhrál Rallye Dakar. Letos chce úspěch zopakovat, navíc má v úmyslu obhájit olympijskou medaili ve střelecké disciplíně skeet. Pro svou zemi získal pořadatelství fotbalového mistrovství světa a chce do ní přivézt i formuli 1.

Těžko byste ve startovní listině letošní Rallye Dakar hledali zajímavější osobnost. Sedíme s Násirem al-Attíjou v jeho obytném voze nedaleko argentinského města Córdoba, v bivaku po druhém dni soutěže, a povídáme si o všech jeho sportovních aktivitách, ale také o islámu a o Česku.

Sport je Násirův život, ale v poslední době ho čím dál víc propojuje s manažerskými úkoly a politikou. "Můj bratranec Chálíd je katarský ministr zahraničních věcí, jsem si jistý, že já budu jednoho dne ministrem sportu," tvrdí sebevědomě. Už teď reprezentuje Katar na různých úrovních ve velmi důležitých záležitostech. Zasloužil se o pořadatelství fotbalového mistrovství světa v roce 2022, chce přitáhnout do země formuli 1. Coby vlastník koní se pohybuje i v prostředí dostihů, on sám je skvělý jezdec, a nezapře tak beduínské kořeny. Hodně se také dříve věnoval lovu a sokolnictví.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.