Nový ředitel Českých center Zdeněk Lyčka
Foto: HN – Lukáš Bíba
Nový ředitel Českých center Zdeněk Lyčka je dobrodruh, který se nezdráhá přejet na lyžích třeba napříč Grónskem. Není divu, že ho kdysi okouzlily knihy Thora Heyerdahla.

Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

Dunaj s podtitulem Životopis řeky od terstského profesora Claudia Magrise. Je to erudovaná esejistická kniha plná originálních úvah. Zaujala mě zejména proto, že jsem letos v létě ujel na kajaku 1250 kilometrů od pramene Dunaje do města Paks jižně od Budapešti, a můžu proto mnoho postřehů srovnávat. Rozečteno mám také Manden bag helten (Muž za fasádou hrdiny) od dánského novináře Nielse Barfoeda. Píše o životě a díle grónského polárníka a spisovatele Knuda Rasmussena. A pak mi ještě na nočním stolku leží Dopisy Bedřicha Hrozného literárním osobnostem, vydané koncem loňského roku Památníkem národního písemnictví ke 100. výročí rozluštění chetitského jazyka, o které se zasloužil právě profesor Hrozný.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.