Co čte známý designér Michal Froněk
Foto: HN – Matej Slávik
Známý designér Michal Froněk si už jako malý kluk obkresloval z knih schémata letadel a strojů. Odborná literatura je i teď jeho oblíbenou četbou.

Jaké knihy máte právě na nočním stolku?

Poměrně nesourodou směsici knih. Mario Vargas Llosa: Kdo zabil Palomina Molera, což je napínavý příběh o obyčejném vojákovi v soukolí "trochu" zkorumpované země. Pak Tsunami blues od Markéty Pilátové a Obchodník se sny od Miroslava Gomoly, který krásně popisuje obchod s automobilovými veterány v ČSSR v 60. letech minulého století. Potom mi tady leží nová monografie Alvara Aalta z nakladatelství Phaidon a kniha s názvem Fabrika, která pojednává o textilních baronech z Moravy. A pak ještě několik odborných knih o historii fotoaparátu Leica… A Orwellovo 1984 ilustrované Jaroslavem Rónou.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.