Interaktivní laboratoř urbanismu zobrazuje architektonické návrhy ve virtuální realitě.
Foto: Marek Volf, 3dsense
Česko-slovenský tým programátorů a architektů vytvořil unikátní projekt ILU. Přenesení architektonických návrhů do virtuální reality je tak možné během několika sekund. V budoucnosti se tím urychlí celý proces plánování i komunikace s klienty.

Virtuální realita se stává stále častějším tématem ve světě informačních technologií i videoher. Nyní nachází využití i v rámci architektonických návrhů. Architektonické studio IN ARCHITEKTI spolu se skupinou programátorů 3dsense přichází s projektem interaktivní laboratoře urbanismu (ILU).

Dvojice slovenských architektů Igor Hianik a Nikola Winková věnuje svou pozornost urbanismu již dlouhá léta. Před pár lety je doslova nadchla technologie, kterou dosud používali architekti pouze v Mnichově, Výmaru a Bostonu. Jedná se o projekt, díky kterému je možné přenést jakýkoliv architektonický návrh městské zástavby do virtuální reality, navíc takřka ve vteřině.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.