Petit Fashion Market v holešovické tržnici představí i ekologické designové produkty, například z ateliéru SRNA.
Foto: Archiv Petit Fashion Market
Speciálním tématem výběrového sezonního trhu v pražských Holešovicích je recyklace. Na Petit Fashion Marketu se představí sedmdesát alternativních značek. Doprovodný program v podobě workshopů ocení dospělí i děti.

Jaro se blíží a spolu s ním i sezona hravých módních akcí. Jednou z nich je také Petit Fashion Market, výběrový sezonní trh toho nejlepšího z české nezávislé módy.

Svou premiéru bude mít v sobotu 27. února v areálu holešovické tržnice, konkrétně v prostorách zrekonstruované Haly 13. Market představí celkem sedmdesát designérů, a jelikož je hlavním tématem recyklace, akci budou provázet speciální workshopy a další doprovodné aktivity.

reklama

Stánek rePETe zaujme stylovými ekologickými šperky z PET lahví, které nezatěžují životní prostředí a díky své lehkosti nezatíží ani ruku či krk. Atelier Klíner s návštěvníky workshopu vyrobí doplňky, které když po čase omrzí, mohou být zasazeny do země.

Unikátní projekt SRNA (Sklo Recyklace Nápad Alchymie) se věnuje myšlence recyklace a dlouho udržitelným materiálům. Skleněné výrobky z kontejnerů recykluje prostřednictvím "pukacího stroje", který si budou moci vyzkoušet i sami návštěvníci. 

Úplným nováčkem je designová platforma Wear Bound, která představí kolekci unisexových náramků a náhrdelníků, nebo značka Siblings Design, jež vyrábí minimalistické vázy, betonové mísy a vonné bio svíčky.